Zadawane pytania

•    Dlaczego warto wybrać wasze panele?


Ponieważ oszczędzasz!!! Zmniejszasz zużycie energii, dzięki najlepszej sprawności i skuteczności Dzięki Panelom First aż 98,5% zużytego prądu zamieniane jest w ciepło.
Dzięki temu przyczyniasz się też do ochrony środowiska.
Promieniowanie podczerwone jest zdrowe i wpływa korzystnie na organizm, otrzymujesz komfort cieplny. Panele First ogrzewają pomieszczenia dzięki promieniowaniu podczerwonym który jest zdrowy dla naszego organizmu i otoczenia.


•    Na jakiej zasadzie działają panele?  Czy to jest promieniowanie podczerwone?


Źródłem energii naszych paneli First jest prąd elektryczny. Ulega on przekształceniu na promieniowanie podczerwone, które jest zdrowe dla naszego organizmu. Fale podczerwone działają na podobnej zasadzie jak Słońce jednak nie emitują promieni UV.


•    Czy korzystając z paneli  uzyskuje się takie same korzyści jak ze stosowanych w lecznictwie lamp podczerwonych?


Długa fala podczerwieni wzmacnia układ odpornościowy, reguluje metabolizm i obniża cholesterol. Wspomaga także, organizm w walce z wirusami i bakteriami. Dzięki naszym panelom poczujesz nie tylko ciepło, ale i komfort bycia zdrowym.

INFORMACJE•    Jak szybko instalacja nam się zwróci?


Wszystko zależy przede wszystkim od aktualnych kosztów ogrzewania, jakiej taryfy chcemy używać (pierwsza czy druga – tzw. nocna) , technologii budowlanej oraz czy posiadamy jakąś instalację. Nowe budownictwo czy osoby planujące wybudować dom instalują panele FIRST już na samym początku, dzięki temu osiągają znaczne oszczędności już z chwilą zakupu. Standardowy koszt instalacji FIRST w porównaniu z popularnymi rozwiązaniami instalacji Centralnego Ogrzewania jest z reguły o 30 – 50% niższy. Każdy dzień ogrzewania zazwyczaj zwiększa tę różnice na korzyść FIRST.


•    Jak dbać o czystość paneli ?


Panel trzeba najpierw odłączyć od zasilania elektrycznego. Nie można go czyścić gdy jest podłączony do prądu. Po odłączeniu można czyścić panel miękką, tylko suchą ściereczką. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi.


•    Czy panele FIRST posiadają certyfikaty, atesty ?


Tak. Panele FIRST są znane na całym świecie. Otrzymały wszystkie wymagane certyfikaty i badania dopuszczające do sprzedaży i masowego użytkowania. Więcej informacji na stronach.


•    Jak wygląda koszt ogrzewania panelami w stosunku do innych technologii ?


Koszty ogrzewania panelami FIRST są bardzo niskie. Na stronach znajdziesz szczegóły i porównania z innymi technologiami.


•    Czy promieniowanie podczerwone jest dobre dla krążenia?


Panele FIRST posiadają system wzmacniający dalekie promieniowanie podczerwone FIR. Dalekie promieniowanie podczerwone FIR według dostępnych źródeł aktywizuje krążenie, mobilizuje siły obronne organizmu, wzmacnia system immunologiczny. Badania prowadzone przez m.in.  NASA wykazały, że stymulacja przy pomocy promieni podczerwonych jest idealną metodą utrzymania na stałym poziomie i w dobrej kondycji naczyń wieńcowych.  Promieniowanie podczerwone stosuje się np. w rakietach u amerykańskich astronautów podczas długich podróży kosmicznych.


•    Czy można przy pomocy paneli FIRST zapobiegać zagrzybieniu?


Stosując do ogrzewania nasze systemy na podczerwień zmniejszamy ryzyko powstawania grzyba lub pleśni - ponieważ nie dochodzi do tworzenia się kondensatu wodnego (nawet w pomieszczeniach które są rzadko wietrzone). Ze względu na to, że nie dochodzi do tworzenia się kondensatu wodnego następuje systematyczne osuszanie ścian i murów, co stwarza przyjemny i zdrowszy klimat panujący w pomieszczeniu. Większość osób zna doskonale chłód przenikający od dużych szyb okiennych. Ten sam chłód przenika od zimnych ścian pomieszczeń. Dzięki FIRST to zjawisko nie występuje. Suche i ciepłe ściany oznaczają dla osób cierpiących np. na choroby reumatyczne znaczną poprawę samopoczucia. Mając suche mury korzystamy ze znacznych oszczędności energii, a wtedy grzyb, pleśń i „wykwity solne” będą należały do przeszłości.


•    Jak reguluje się temperaturę w pomieszczeniu ogrzewanym panelami?


Do każdego panelu FIRST dołączany jest inteligentny bezprzewodowy termostat , utrzymujący stały zakres różnicy temperatur w zakresie od - 0,5 do + 0,5°C, aby zapobiegać przegrzaniu lub szybkiemu wychłodzeniu pomieszczenia. Specjalny algorytm powoduje zużycie tylko takiej ilości energii która jest niezbędna do utrzymania żądanej temperatury w pomieszczeniu.


•    Jestem alergikiem. Czy panele mi pomogą i czy są dozwolone?


Brak zbędnej cyrkulacji powietrza jest korzystny m.in. dla osób cierpiących na alergię. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ogrzaniu nie podlega  powietrze tak jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, lecz przedmioty, ściany, osoby znajdujące się w pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze wraz z kurzem nie cyrkuluje i nie jest przesuszone. Panele FIRST posiadają certyfikat CE.


•    Czy promieniowanie podczerwone rozprowadzające energię jest szkodliwe?


Nie, jest wręcz bardzo korzystne, co potwierdzają liczne badania. Zapraszamy do bardzo ciekawej lektury na naszej stronie w zakładce "Korzyści dla zdrowia" oraz polecamy opinię profesora Gay Van Elsacera Dr Sc.

INFORMACJE


•    W którym miejscu najlepiej umieścić  grzejnik  na podczerwień?


Panele First można w zasadzie używać (zawieszać/ustawiać), we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach. Warunkiem jest tylko, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne. Zaleca się minimalna wysokość montażu powyżej zasięgu małych dzieci.


•    Czy panelami można się oparzyć ?


Produkt jest dopuszczony i zgodny z wymogami bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Pomimo temperatury maksymalnej dochodzącej sporadycznie do 140 stopni - dotykając panel - w naturalny sposób odsuwamy dłoń. Z uwagi na wydajność urządzenia oraz ryzyko uszkodzenia przez małe dzieci zaleca się instalowanie paneli powyżej 150cm.


•    Czy panel można zainstalować pod oknem lub w pobliżu wody ?

Z uwagi na ryzyko kontaktu urządzenia z wodą panele nie powinny być instalowane pod oknami. Tak jak większość urządzeń elektrycznych, panele należy zainstalować w miejscu zapewniającym brak kontaktu z wodą.Ogrzewanie Certyfikat Gwarancja 5 lat Ulotka informacyjna
copyright lafoge 2010 do góry ↑
designed by okinet