Bezpieczeństwo Twoich danych w Internecie – część II

Grając w kasynach online nie zawsze wystarczą Ci bezpłatne żetony startowe i chciałbyś pomóc szczęściu dokupując trochę wirtualnej waluty. W Internecie nie każdy jest uczciwy i nie każda strona jest bezpieczna. Nie ryzykuj, sprawdź z nami jak zapewnić sobie komfort bezpiecznych płatności online. Zapraszamy na kolejną porcję złotych zasad bezpieczeństwa dla Twoich płatności online.

UNIKAJ PODEJRZANYCH APLIKACJI

Jeśli nie znasz danego kasyna online, a sugeruje ono pobranie aplikacji na Twój komputer lub smartfon, jeśli już koniecznie chcesz to zrobić – upewnij się, że taka aplikacja Ci nie zaszkodzi. Sprawdź reputację i oceny takiego kasyna, przeskanuj plik programem antywirusowym. Zamiast aplikacji kasynowej możesz pobrać plik wykonywalny, który zainstaluje na Twoim sprzęcie keyloggery (treści wpisywane przez Ciebie, np. hasła lub loginy do banku będą widziane przez hakera) lub konia trojańskiego (haker może przejąć kontrolę nad Twoim sprzętem).

ZABEZPIECZ SWOJE KONTO

Istnieje mnóstwo sposobów na zabezpieczenie swojego konta bankowego. Do niedawna banki wydawały elektroniczne tokeny (małe urządzenia z wyświetlaczem, na którym wyświetlał się ciąg cyfr), potrzebne do logowania na stronie banku. Technologia poszła do przodu, nie musimy już nosić ze sobą tokenu, bo możemy mieć go w telefonie. Sprawdź, czy Twój bank obsługuje podwójną weryfikację przy logowaniu. Poza loginem i hasłem może prosić np. o kod SMS lub kod z aplikacji mobilnej. O ile haker nie przejął kontroli nad Twoim telefonem, to ma bardzo utrudniony lub całkiem niemożliwy dostęp do Twojego konta.

MAILE ZE SCAMEM

Scam to oszustwo mające na celu wzbudzić nasze zaufanie. Sprawdź swoją skrzynkę ze spamem – na pewno jest pełna e-maili od nigeryjskich książąt chcących, abyś pomógł im odebrać 50 milionów dolarów, a będziesz mógł zatrzymać 10% kwoty. Wystarczy, że podasz wszystkie dane swojego konta. Miej swój rozum, nie daj się nabrać na takie tanie chwyty.