Bezpieczeństwo płatności w kasynach online – podstawowe fakty

Poszukiwanie wrażeń i możliwości zarobienia realnych pieniędzy już dawno zaczęły swoje przenosiny do wirtualnego świata. Nie powinno więc nikogo zaskoczyć, że w Internecie znaleźć można tysiące kasyn online, które funkcjonują legalnie i umożliwiają wygrywanie pieniędzy lub żetonów, które można wymienić na walutę lub wartościowe nagrody. Same gry kasynowe w kasynach online niczym nie różnią się od tych z fizycznych kasyn – no może poza faktem, że nie musisz nawet zakładać butów i wychodzić z domu, aby rozpocząć rozgrywkę.

Pierwszą myślą początkującego gracza w kasynie online zazwyczaj jest „Czy to na pewno bezpieczne?”. W dobie Internetu i cyfryzacji nie jest ono niczym dziwnym i każda rozsądna osoba powinna mieć je z tyłu głowy. Na szczęście dzięki obecnej technologii, przy odrobinie wiedzy, można spokojnie znaleźć kasyna online, które są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla pieniędzy gracza.

Przede wszystkim warto mieć zainstalowany na swoim komputerze program antywirusowy, który odfiltruje najbardziej niebezpieczne strony. Na pasku adresu strony Internetowej symbol zamkniętej kłódki gwarantuje bezpieczne połączenie (posiada certyfikat bezpieczeństwa), w którym przesyłane przez nas dane (na przykład numer konta lub numer karty kredytowej) są prywatne.

Wpłacając nasze pieniądze na konto użytkownika w kasynie online możemy skorzystać z wielu opcji, a najczęstsze wśród nich to:

Karta płatnicza (kredytowa, debetowa)

Szybki przelew online (środki transferowane bezpośrednio z naszego konta bankowego)

PayPal (wirtualny portfel) lub Skrill (transfer środków online)

BLIK (szybkie płatności oferowane przez niektóre banki)

Wiele kart płatniczych (lub innych usług podpiętych do konta bankowego) posiada usługę 3-D Secure, która zmusza użytkownika do podwójnej autoryzacji płatności, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Niektóre banki oferują również procedurę chargeback umożliwiającą odzyskanie środków od nieuczciwych sprzedawców. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z wirtualnej karty, na przykład Revolut, i wpłacanie na nią środków finansowych w ograniczonych ilościach.